X

Chcete začít cvičit ve fitness?

Začít s fitness nebylo nikdy tak jednoduché.

Využijte exkluzivní klientský servis OSOBNÍHO TRENÉRA OSTRAVA a SIMPLY FITNESS.

Nováčci

Pan Jiří

Jiří
PŘED: Váha 128 kg, Svaly 47 kg, Tuky 45 kg
PO: Váha 98 kg, Svaly 49 kg, Tuky 15 kg
Jirka o Pavlovi:

S Pavlem Bugajem jsem začal trénovat na doporučení doktora, který mě nabádal k úpravě jídelníčku a zařazení pohybu do běžného života. Při vstupní diagnostice mi Pavel vše jednoduše vysvětlil a motivoval mě nejen ke změně stravovacího režimu, ale hlavně mi nastavil správnou intenzitu tréninku. Děkuji mu nejen za odbornou, ale především morální podporu. Shodit těch 30 kg z tuků nebylo vždy jednoduché.

Pavel o Jirkovi:

Jirka byl klasický případ klienta, o kterém jsem si myslel, že se pro něco nadchne a pak už ho neuvidím. O to větší radost jsem měl, když mi ukázal, jak jsem se mýlil a jaký je dříč. Skvělá práce Jirko.

Slovo trenéra: Jiří

První měsíc jsme postupnými kroky měnili špatné pohybové stereotypy a nevhodné stravovací návyky. Ze začátku jsme trénovali 2 x týdně v nízkých intenzitách na spalování tuků a kromě toho Jirka docházel na manuální lymfatické masáže. Druhý měsíc jsme zařadili 1 trénink v aerobní zóně navíc. Vše fungovalo náramně a za 3 měsíce se Jirkovi podařilo zhubnout 10 kg z tuků a nabrat 2 kg na svalech. Velkým posunem byl i jeho zdravotní stav, který se den ode dne zlepšoval, což Jirku namotivovalo a přidal ještě další tréninkovou jednotku. Skladba tréninků v týdnu vypadala takto: 1 trénink se mnou, 2 tréninky podle tréninkového plánu a 1 trénink 60 minut v aerobní zóně. Tréninkové jednotky, dodržování jídelního plánu a jeho nasazení přinesly výsledky. Dalších 5 kg tuků šlo dolů a svalová hmota zůstala neměnná. Na základě zpětné vazby z měření přístrojem In–body, kdy jsme zjistili, že Jirka stále zadržuje hodně mimobuněčné vody, jsme opět zařadili měsíční split manuálních lymfodrenáží, což nám pomohlo sundat dalších 4 kg váhy. Ovšem již to nešlo tak snadno jako začátku, neustále zrychlující se bazální metabolismus se zastavil na neměnné hranici. Provedli jsme opět malou změnu v tréninku. Opustili jsme pohodlnou aerobní zónu a 2 x týdně zvýšili intenzitu tréninkové jednotky.

Odměnou nám bylo dalších 5 kg z tuků a to za 2 měsíce. Jirka byl opravdu pilný klient, který naslouchal a nebál se udělat vhodné změny. Po společné domluvě jsme došli k závěru, že již může cvičit sám, což také splnil. O to více jsem rád, že posledních 7 kg dokázal zhubnout pouze svou pílí bez mé tréninkové pomoci. Jirka si váhu stále drží. Pohyb zařadil i do běžného života a stal se tak jeho nedílnou součástí, ať už ve fitness centru nebo venku v přírodě. Jsem velice rád, že jsem mohl zblízka sledovat nejen zdravotní či fyzické změny, ale také to, jak Jirka s přílivem nové energie září. Proto mě tato práce naplňuje a dělá šťastným.

Jiří Jiří Jiří